Hľadá sa jednorožec pre GBAS: môj ideálny riaditeľ/ka

Autor: Tomáš Jacko | 6.9.2019 o 7:35 | Karma článku: 2,22 | Prečítané:  1153x

Do 16.9.2019 je možné kandidovať na funkciu riaditeľa Bilingválneho gymnázia M. Hodžu v Sučanoch (GBAS). Toto je môj súkromný wishlist kritérií nad rámec formálnych požiadaviek, ktoré by mal spĺňať riaditeľ/ka mojej bývalej školy.

Do 16. septembra 2019 je možné kandidovať na funkciu riaditeľa/riaditeľky Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch (GBAS). Je to jedinečná príležitosť pre všetkých tých, ktorí spĺňajú stanovené kritériá, aby kandidovali a mohli tak najbližších minimálne 5 rokov viesť náš milovaný GBAS. Ako absolventovi mi záleží na tom, aby sa prihlásili nielen tí, čo spĺňajú oficiálne kritériá, ale aby sa prihlásili tí najlepší možní kandidáti a nech potom ten najlepší z najlepších férovo zvíťazí. Okrem formálnych kritérií by som na základe mojich skúseností so slovenským školstvom a zároveň ako otec rád videl na mieste riaditeľa/ky GBASu človeka, ktorý spĺňa aj niečo naviac. Toto je môj súkromný wishlist:

1. Riaditeľ/ka GBASu by mal vytvárať na GBASe priateľskú atmosféru, kde sa žiaci radi učia a trávia čas pred a po škole a kde učitelia radi pracujú a trávia aj svoj voľný čas.

2. Riaditeľ/ka GBASu by mal vytvárať na GBASe prostredie, kde sa netrestá za vlastný názor ale naopak, kde je možné otvorene a bez strachu diskutovať.

3. Riaditeľ/ka GBASu by mal zabezpečiť, aby na GBASe mali učitelia snahu a motiváciu sa neustále zlepšovať a mal by sa snažiť pritiahnuť najlepších učiteľov zo Slovenska aj zahraničia.

4. Riaditeľ/ka GBASu by mal chcieť a vedieť prijímať spätnú väzbu – pozitívnu aj negatívnu, či už na jeho osobu, vedenie, učiteľov, školu. Konštruktívnu kritiku by mal vnímať ako snahu niečo v škole zlepšiť.

5. Riaditeľ/ka GBASu by mal viac počúvať druhých a menej seba.

6. Riaditeľ/ka GBASu by mal vyvinúť snahu, aby GBAS bol opäť školou so žiakmi z celého Slovenska.

7. Riaditeľ/ka GBASu by mal vyvinúť snahu, aby sa na GBAS hlásili aj deti z najslabších sociálnych pomerov a dostali tak šancu v živote uspieť.

8. Riaditeľ/ka GBASu by mala byť osoba, ktorej sa môže akýkoľvek žiak alebo učiteľ s čímkoľvek zdôveriť.

9. Riaditeľ/ka GBASu by mala byť osoba, ktorá je empatická a vie výborne po anglicky.

10. Riaditeľ/ka GBASu by mala byť osoba, ktorá vie, čo je to duch GBASu a snaží sa ho svojím konaním udržiavať a budovať silnú komunitu žiakov, rodičov, zamestnancov, absolventov a ďalších partnerov školy.

Tomáš Jacko (GBAS 2001-2006)

DISCLAIMER: Tento zoznam je súkromná aktivita absolventa Tomáša Jacka. Predsedníctvo Sučany Alumni sa k nej oficiálne nehlási. Tento zoznam NIE JE v žiadnom prípade útok na nikoho. Je to skutočne iba „naivný“ wishlist absolventa, otca a zároveň učiteľa s 10-ročnými skúsenosťami z vnútra slovenského školstva, ktorý chce to najlepšie pre školu, ktorú miluje a vďaka ktorej dostal možnosť splniť si svoje sny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Šéfa polície vyberie koalícia podľa pravidiel, ktorým sama neverí

Konkurz vypíše minister Mikulec v najbližších dňoch.

Prieskum Focusu: Matovič stráca dôveru aj u vlastných voličov

Rebríček dôveryhodnosti vedie Čaputová. Na chvoste je Kotleba.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Na Pellegriniho sa zasa usmievajú hviezdy

Preferencie OĽaNO a Igora Matoviča utekajú v ústrety Hlasu.


Už ste čítali?