Vážení kolegovia, prosím prestaňte sexovať so žiačkami.

Autor: Tomáš Jacko | 24.6.2019 o 8:23 | Karma článku: 10,04 | Prečítané:  8131x

Posledné dni sa akoby roztrhlo vrece s prípadmi sexuálneho zneužívania a deviantného správania viacerých mojich „kolegov“ učiteľov. Vzťahy so študentami sú dlhodobo medzi učiteľmi tabuizovaná téma, tak prečo ju teraz neotvoriť?!

Stredoškolský učiteľ - sadomasochista rozdávajúci si to na tráve s jeho 16-ročnou žiačkou a ktorý jej radí, aby viac cvičila s análnym kolíkom. Učiteľ základnej školy - pedofil, ktorý sexuálne zneužíva 11-ročného žiaka. Učiteľ gymnázia masturbujúci online pred 14-ročnými dievčatami a ktorý bude pre školu a riaditeľku veľkou stratou. Zaujímavá vizitka nás, slovenských učiteľov, a ak to trocha preženiem, tak aj nášho školstva.

Nebudem zakrývať, že nič podobné sa nedeje, alebo nemôže stať aj na vysokých školách. Tam je však vek študentov už 18 rokov, a tak sa každý tvári, že je všetko plne dobrovoľné. Ja si to nemyslím. To, že máte vek 18 rokov a že ste z hľadiska zákona svojprávny, ešte neznamená, že budete vo vzťahu študentka-učiteľ na rovnocennej úrovni. Ku zneužívaniu dochádza aj na pracovisku a aj pri vekovo rovnocenných ľuďoch - a tam už pochybnosti o nejakej vekovej nedozretosti určite nie sú. Je to o pozícii moci a či už je to nadriadený/á a podriadený/á  alebo učiteľ/ka a študent/ka, tak autorita a moc sú dôležitými aspektami akéhokoľvek zneužívania – vrátane sexuálneho.

Poznám jedného učiteľa, ktorého keď som konfrontoval, že prečo spal s jeho žiačkou na strednej škole, tak odpovedal: „Mala už 18 a ona to chcela!”. Keď som sa o tom rozprával s niektorými ďalšími jeho kolegami, tak mi jeden dokonca tvrdil, že je to skôr chyba žiačky a že ho nemá ona čo provokovať. Iní „umiernenejší“ kolegovia zas povedia, že pokiaľ má ona 18 a neovplyvňuje to výučbu, tak je to ich súkromná vec a nikto sa nemá do toho čo starať. Keď toto počúvam a potom čítam grafické opisy správania „kolegov“ vyššie, tak mi nielen ako učiteľovi ale aj otcovi, behá mráz po chrbte.

Odkaz kolegom: Vážené kolegyne a kolegovia. Učitelia sú tu nato, aby naše deti vzdelávali, vychovávali a aby im boli morálnymi vzormi. Toto nemorálne správanie nie je možné ospravedlniť. Keď vás žiačky hoci aj zvádzajú a provokujú, tak to nemôže byť výhovorka a ospravedlnenie vášho správania. Vy ste v tomto vzťahu tí dospelí, zodpovední a tí, od ktorých sa očakáva, že spravíte to, čo je správne pre zdravý vývoj vám zverenej a neskúsenej osoby. Ak si nemôžete pomôcť a do žiačky ste sa zaľúbili a ona do vás, tak odíďte dobrovoľne zo školy a vo vzťahu, ak sa inak nedá, pokračujte. Vylúčite tak akékoľvek pochybnosti a zároveň nebudete negatívne pôsobiť na atmosféru v škole. A nemyslite si, že keď sa nebudete v škole držať za ruky, tak že sa to nikto nedozvie. Tieto vzťahy sú bežne verejnými tajomstvami a aj vrabce na školskej streche si o nich švitoria.

Odkaz rodičom: Vážení rodičia. Zaujímajte sa o svoje deti. Nepodceňujte výber základnej, strednej a ani vysokej školy. Zaujímajte sa nielen o akademické výsledky školy ale aj o jej morálny kredit. Pýtajte sa iných rodičov a žiakov na správanie sa učiteľov, žiakov a vedenia školy. Ak sa objaví akýkoľvek problém, tak sa ho nebojte ihneď riešiť. Ak učitelia, vedenie školy a ďalší rodičia problém nevidia, nechcú vidieť alebo problém neriešia, tak berte vaše deti preč a dajte ich na inú školu. Nepokazte im život! Medzi mnohými inými faktormi sú 2 veci, ktorých výber je iba na rodičoch a ktoré ovplyvnia život ich dieťaťa najviac: miesto, kde žije a škola/y, kde študuje.

Odkaz riaditeľom škôl: Vážené riaditeľky a riaditelia. Nebuďte ignoranti, ale buďte aktívni. Nebojte sa otvárať a riešiť tabuizované a nepríjemné témy. Neodvracajte tvár a neprižmurujte oči pri problémoch vašich zamestnancov alebo žiakov. Nebojte sa rizika straty dobrého mena školy. Kedy určite prídete o dobré meno školy? Keď vašou nečinnosťou dopustíte, že váš zamestnanec sexuálne zneužije neplnoleté alebo jemu zverené osoby, alebo keď toho devianta včas identifikujete a zamedzíte jeho/jej konaniu?

Odkaz politikom: Vážení politici. Výrazne zvýšte platy predovšetkým začínajúcich učiteľov a učiteliek a zvýšte tak záujem a počet kvalitných uchádzačov o túto prácu. Aby sa nestávalo, že kvôli nedostatku kvalitných učiteľov v školách, sú naše školy útočiskom pre deviantov. Snáď nikto nechce, aby naše deti učili typy osôb spomenuté v článkoch – učitelia, ktorí vnímajú defloráciu žiačok ako pracovný benefit, resp. kompenzáciu nízkej mzdy a kvôli nedostatku školských pomôcok prispievajú kúpou vlastných análnych kolíkov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?